Praca - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Praca była także sposobem na stopniowe mordowanie więźniów. Określenie „przejść przez las” odpowiada używanemu w obozach hitlerowskich „przepuścić przez komin”. Więźniów niewygodnych, takich, których chciano się pozbyć, wysyłano do lasu na pewną śmierć.

Praca miała jednak dla więźniów także pozytywny wymiar – paradoksalnie stanowiła potwierdzenie istnienia. Człowiek, który pracował, mógł mieć jakiś cel życia w obozie. Ci, którzy w trupiarni byli w grupie aktirowki, dostawali głodowe racje żywnościowe i powoli zbliżali się do śmierci. Praca była więc w obozie szansą na przeżycie.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Inny świat - streszczenie
2  „Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego jako opis państwa totalitarnego
3  Inny świat - cytatyKomentarze: Praca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-20 14:13:56

Tomek. Chyba jesteś nauczycielem. Piszesz takie brednie, że się to w głowie nie mieści. "Bo przeczytanie 20 ksiązek przez 3 lata to chyba niezbyt duży wysiłek." Po pierwsze: Nie wiem jakim cudem można zrozumieć "Chłopów" czy "Pana Tadeusza", jeśli się nie lubi Polskiego. Po drugie: Oprócz Polskiego mamy jeszcze kilknaście innych przedmiotów. Po trzecie: Nie widzę sensu marnowania godzin na czytaniu książek w klasie matematycznej. Po czwate: Nie zapominaj, że dziecko z podstawówki ma mniej zajęć domowych czy pozalekcyjnycj, niż licealista.


2018-09-19 17:38:20

rozśmieszacie mnie wprawdzie w byłam w klasie humanistycznej i przeczytałam wszystkie lektury (i wiele nieobowiązkowych), a w klasie maturalnej miałam nadal fizykę, chemię itd., bo taką miałam szkołę w kwietniu w ,,humanie'' pisałam jeszcze klasówki z chemii miałam sporo lekcji, ale uważam,że w liceum jest naprawdę mnóstwo czasu nie trzeba lubic języka polskiego,żeby zrozumiec ,,Pana Tadeusza'',szczególnie,że ja np. miałam to jeszcze w gimnazjum nie wiem, jak sobie poradzicie na studiach (szczególnie,że zazwyczaj student też pracuje),skoro teraz narzekacie na brak czasu, bo nie macie niby kiedy przeczytac kilkunastu lektur a na studiach to niby jak będzie? też mam kilkanaście przedmiotów, w tygodniu do przeczytania parę książek, do których nie ma streszczenia w necie hehe, poza tym pracuję i jakoś znajduję na to czas (i mam czas na rozrywki i spotkania towarzyskie, choc same zajęc na studiach mam więcej niż lekcji w szkole) Ci, którzy piszą w liceum,że nie mają czasu, są , według mnie, fatalnie zorganizowani i koszmarnie leniwi weźcie się do roboty


2018-09-18 23:20:48

nie zgodze sie z Tomkiem bo owszem 20 ksiazek to nie duzo ale nie zapominaj ze jest wiele innych obowiazków i mimo ogromnych chęci nie jest sie w stanie przeczytac wszystkich lektur... a stronka jest genialna :)


2018-09-16 22:43:46

szczerze...? takich lektur nie czyta się tylko dlatego, że są to pozycje obowiązkowe... powinniście wziąć pod uwagę fakt, że jest to książka początkowo zakazana w Polsce ( oficjalnie ukazała się w 1988 r.) a ponadto ukazuje brutalną prawdę o temacie tak długo 'zakazanym'. Każdy patriota powinien mieć chociaż minimalną wiedzę na ten temat, a "Inny świat" doskonale tę prawdę ukazuje...


2018-09-15 16:51:05

Taka prawda, że będąc inteligentnym wcale nie trzeba czytać lektur zeby dobrze zdać maturę, przytoczone fragmenty i ogólne pojecie o epoce zdecydowanie wystarczą. Z drugiej strony wiadomo, że czytając ksiazke wiecej zostaje w głowie.
Streszczenia książek
Tagi: